Недвижимость. Особенности квартир на крайних этажах

Оцінка квартир

pokupka-kvartiryОкреме питання, як встановлюється ціна нерухомості: самостійно або за допомогою професіоналів.

Займатися ринковою оцінкою нерухомості можуть тільки фірми, які отримали спеціальну ліцензію на цей вид діяльності. Наприклад, ця http://zemocenka.com/ekspertna-ocinka-neruxomogo-majna/. Причому найбільші з них обов’язково страхують професійну відповідальність своїх оцінювачів, що, звичайно, дає клієнтам додаткові гарантії спокою.

Процедура оцінки різних квартир практично ідентична, стандарти її розроблені міжнародними союзами і товариством оцінювачів. Оцінювач дізнається максимум подробиць про об’єкт і аналізує інформацію. Ціна виставляється виходячи з порівняння отриманих оцінювачем даних і еталону — середньої продажної ціни квартири з такими ж характеристиками.

Призначена оцінювачем сума вважається ринковою вартістю, про що буде свідчити виданий власнику квартири офіційний документ — «Висновок про ринкову вартість квартири». До Висновку підколюються копії ліцензії оцінювача, страхування професійної відповідальності, акредитації при товаристві оцінювачів (якщо вона є).

При визначенні вартості квартири оцінювач цікавитиметься різними параметрами (вони увійдуть потім у Висновок). Умовно їх можна розділити на чотири групи:

Місце розташування району в місті.

Добре відомо, що в місті є дорогі і дешеві райони, які мають свій розподіл на більш і менш престижні місця. І різниця-то між ними може бути невелика, проте вона може бути виражена в цифрах. Грає роль віддаленість від центру і транспортне забезпечення.

Характеристика району.

Чи є поруч ліс або парк, або навколо суцільна промзона. Яка інфраструктура?

Але клієнтові не доведеться повідомляти про все це оцінювачу, тому що ці відомості вже давно відомі і переведені в ті ж опорні цифри — середню вартість продажу квартир в цьому районі.

А ось місце розташування щодо найближчої станції метро і докладна характеристика будинку оцінювача обов’язково зацікавлять. Тип проекту будинку, поверховість, рік будівництва, матеріал перекриттів, стін, тип першого поверху, рік капітального ремонту. І далі — стан двору та під’їзду, наявність в будинку сміттєпроводу, ліфта, охорони і парковок, соціальна приналежність сусідів.

Ну і, нарешті, стан самої квартири.

Історія квартири (кому вона належить, чи звільнена вона, чи прописаний там хтось) — головне. Також важливі площа, житлова і загальна, кількість і ізольованість кімнат, площа кухні, вид з вікон, санвузол, телефон, балкон, рівень шуму. Оцінювач буде ретельно зважувати всі це, тому що при визначенні кінцевої вартості «плюси» і «мінуси» перетворяться в реальні гроші.

Іноді продавець і покупець нерухомості прекрасно обходяться і без цієї офіційної процедури. Наприклад, власник квартири згоден продати її за ціну, названу покупцем. Домовилися полюбовно — і вперед.

Але є випадки, при яких оцінка обов’язкова. По-перше, коли майно громадянина або організації має бути передано в державну, муніципальну або федеральну власність. Наприклад, ваш дачну ділянку розташований на шляху споруджуваної залізничної гілки, і держава повинна компенсувати вам ринкову вартість майна. Другий випадок — суперечки в суді, коли необхідне точне встановлення вартості об’єкта нерухомості для виділення частки одному з родичів або накладення арешту на квартиру. Ну і нарешті, оцінка обов’язкова при всіх договорах з муніципальним майном.